sobota 20. září 2014

Historie firmy Impossible

Impossible je budounost analogové okamžité fotografie
Je jedinou společností na světě, která vyrábí instatní filmy pro klasické fotoaparáty Polaroid.


BUDOUCNOST ANALOGOVÉ FOTOGRAFIE

Edwin Land, zakladatel Polaroid a vynálezce prvního na světě instantní fotoaparátu a filmu, jednou řekl, 

"Nenechte realizaci projektu, pokud je to zjevně důležité a téměř nemožné." 
Zakladatelé The Impossible Project ho vzali za slovo, když v roce 2008, koupili poslední výrobní továrnu na světě pro Polaroid instantní filmy. Jejich cíl byl jednoduchý: zachránit 200000000 Polaroid instantních fotoaparátů aby nebyli k ničemu.

O dva roky později, rodící se začínající firma začala vyrábět své vlastní předělané verze klasických Polaroid instantní formátů filmů, včetně SX-70, 600 a Image-Spectra, stejně jako 8x10, v továrně v Enschede v Holandsku, a Monheim, Německu.

Dnes není Impossible jen "projektem", ale rychle rostoucí společností s přibližně 130 zaměstnanci v Rakousku, Německu, Holandsku, Velké Británii, Francii, USA, Japonsku a Číně. Jejími hlavními produkty jsou analogové instant film repasované Polaroid fotoaparáty, a jejich vlastně navržené analogové instantní přístroje. Ale ambice firmy Impossible jsou větší: od svého nového kreativního sídla v Berlíně, Německo, můžeme očekávat spoustu zajímavých myšlenek.


Impossible v číslech
  • 130 zaměstnanců ve dvou továrnách a osmi pobočkami po celém světě
  • 2000 prodejců po celém světě
  • 2008 založení firmy Florianem Kapsem a Andre Bosmanem
  • 3500 obrázků nahraných do firemní internetové galerie každý měsíc
  • 35000 zrekonstruovaných fotoaparátů v servisním středisku firmy
  • 148000 lidí kteří sdílí stejné myšlenky na Facebooku, Twitteru, Instagramu a ostatních sociálních sítích
  • 1000000 kusů kazet filmů (plán pro rok 2014)


Květen 2013
Rozvoj společnosti

Firma jako akciová společnost započala svůj rozmach, otevřela nové hlavní pobočky v Berlíně a Vídni. Akcionáři zvolili nové vedení. Nedlouho poté odchází druhý zakladetl firmy Florian Kaps.
Říjen 2012
Kreativní kapitál

Počátek změn ve vedení firmy a celkového financování výrobních kapacit. Jeden ze zakladatelů Impossible Project Andre Bosman odchází a opuští firmu.
Březen 2010
Bílá & Černá

Po 17 měsících vývoje a testování, hrdě oznámil Impossible vznik nového černobílého filmu pod označením PX100 a PX600 Silver Shade. S více než 30 nově vyvinutými komponenty se výroba nakonec podařila rozjed.
Říjen 2009
Narodil se Impossible Project

Po zakoupení výrobních strojů z Polaroidu, tento malý ale ambiciózní tým se rozhodl pustit se do zahájení provozu Impossible Project. S pomocí staré technologie Agfa na simulaci Polaroid chemie začali s obnovováním výroby instatní fotografie. 
Červen 2008
Muži s plánem

Florian Kaps a André Bosman se setkali na závěrečném večírku v továrně Enschede v Holandsku a vymysleli plán jak zachránit instatní okamžitou fotografii. Společně sehnali finance na zakoupení továrny včetně strojního vybavení pro výrobu instantních filmů. Vzali k sobě 10 nejlepších bývalých zaměstatnů firmy Polaroid, kteří sdíleli stejnou vášeň.
Únor 2008
Polaroid zastavil výrobu

Polaroid oznámil, že opouští svět instatní fotografie. Společnost přestala vyrábět o rok dříve fotoaparáty. Filmy byly k dostání přibližně do roku 2009 než se vyprodali celesvětově.


Foto © Impossible

Žádné komentáře:

Okomentovat